DZIECI I MŁODZIEŻ GUADALUPIAŃSKA


Dzieci Guadalupiańskie („guada-dzieci”) oraz Młodzież Guadalupiańska jest to wspólnota, która powstała przy Wspólnocie Guadalupe. Dzieci w wieku od 3 do 10 lat oraz młodzież w wieku od 11-15 lat spotykają się w piątkowe popołudnia (godzina 17:15-18:30) przy Parafii Garnizonowej Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. Podczas tych spotkań wspólnie z dziećmi modlimy się, śpiewamy, tańczymy i bawimy się. Członkowie-animatorzy Wspólnoty Guadalupe prowadzą warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne.

Kontakt: 512-563-621 -Emilia Łabęcka


Pragniemy podczas tych spotkań przybliżać dzieci do Jezusa i Maryi oraz pogłębiać ich wiarę. Również dorośli (rodzice i inni chętni) podczas spotkań dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu dorosłych (Rodzin Guadalupiańskich) i rozważać Słowo Boże i rozwijać się duchowo (więcej w zakładce Rodziny Guadalupiańskie). Chcemy, aby w rodzinach rozwijał się kult Matki Bożej z Guadalupe oraz Uwielbianie Jezusa razem z Niepokalaną.


Spotkania rozpoczęliśmy od wspólnego Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 29 października 2016 r. przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. Dzieci przybyły przebrane za wybranego świętego, następnie każdy miał za zadanie przedstawić świętego za którego się przebrał. Również zgłębialiśmy informacje na temat świętych, podczas zabawy w quiz o wszystkich świętych. Wspólnie z dziećmi śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Rodzice zapewnili wszystkim pyszny poczęstunek. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.

 

Na spotkaniach, które odbyły się w 2016 roku:

- przygotowywaliśmy regulamin wspólnoty, gdzie spisaliśmy zasady spotkań m.in.

każde spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą,

- dzieci poznały historię objawień z Guadalupe,

- uczyliśmy się piosenek i tańca,

- przedstawialiśmy przypowieści biblijne m.in. o Dobrym Pasterzu,

- przygotowywaliśmy się do święta Matki Bożej z Guadalupe,

- na ostatnim spotkaniu w tym roku członkowie Wspólnoty Guadalupe przedstawili dzieciom "posadas" - meksykański adwentowy zwyczaj, podczas którego Józef z Maryją, będącą w stanie błogosławionym szukają gospody. Dzieci gościły Świętą Rodzinę, razem odczytali ewangelię i rozmawiali. Potem dzieci dekorowały pierniczki, które mogły zawiesić na choinkę.


12 grudnia 2016 r. w Parafii Garnizonowej dzieci i rodzice poprowadzili Różaniec. Każda Rodzina Guadalupiańska w procesji zanosiła róże przed wizerunek Matki Bożej z Guadalupe. Dzieci przebrane w stroje meksykańskie utworzyły chór. Śpiewały i modliły się przy każdej tajemnicy Różańca. Po Różańcu Wspólnota Dzieci i Rodzin Guadalupiańkich zawierzyła się Maryi i oddała się pod Jej opiekę. Po uroczystościach wszyscy przeszli do domu parafialnego na meksykańską fiestę i poczęstunek. Dzieciom udało się rozbić pińatę, były szczęśliwe ze zgromadzonych słodyczy.
Bóg zapłać za wspólną modlitwę


Chwała Panu i cześć Maryi za dzieło Dzieci i Rodzin Guadalupiańskich! 
Niech Pan Bóg razem z Maryją nam błogosławią!


Zapraszamy chętne rodziny do przyłączenia się do naszej Wspólnoty :)


KONTAKT: 512-563-621 (Emilia Łabęcka)

  Free joomla themes

Kwartalnik Czas Maryi

Zamów Książkę

Zamów Książkę 2

VideoBlog Guadalupe

stat4u